RN731JTTD52R3C50
Mfr.Part #
RN731JTTD52R3C50
Description
RES 52.3 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
52.3Ohm
2
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25%
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD52R3C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD52R3C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 52.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C