RN731JTTD52R3B25
Mfr.Part #
RN731JTTD52R3B25
Description
RES 52.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
52.3Ohm
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C