RN731JTTD5232D50
Mfr.Part #
RN731JTTD5232D50
Description
RES 52.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
JESD-609 Code :
e3
yes
Working Voltage :
75V
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
52.3kOhm
Datasheets
RN731JTTD5232D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5232D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 52.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C