RN731JTTD5232D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5232D100
Description
RES 52.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
52.3kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm