RN731JTTD5232B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5232B25
Description
RES 52.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
447
In Stock :
447
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
52.3kOhm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
1608
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
0603
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW