RN731JTTD5231F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5231F50
Description
RES 5.23K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
yes
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
5.23kOhm
Datasheets
RN731JTTD5231F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5231F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C