RN731JTTD5231F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5231F100
Description
RES 5.23K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
5.23kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD5231F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5231F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C