RN731JTTD5231F10
Mfr.Part #
RN731JTTD5231F10
Description
RES 5.23K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
5.23kOhm
yes
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
RN73
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD5231F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5231F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C