RN731JTTD5231B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5231B25
Description
RES 5.23K OHM 0.1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
5.23kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD5231B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5231B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C