RN731JTTD5230F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5230F100
Description
RES 523 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Weight :
2.012816mg
Resistance :
523Ohm
Power Rating :
63mW
Thin Film
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD5230F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5230F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 523Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C