RN731JTTD5230D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5230D100
Description
RES 523 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
523Ohm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
2
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD5230D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5230D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 523Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C