RN731JTTD5230B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5230B25
Description
RES 523 OHM 0.1% 1/16W 0603
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
523Ohm
Height :
450μm
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD5230B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5230B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 523Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C