RN731JTTD5230B05
Mfr.Part #
RN731JTTD5230B05
Description
RES 523 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Resistance :
523Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD5230B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5230B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 523Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C