RN731JTTD51R7F50
Mfr.Part #
RN731JTTD51R7F50
Description
RES 51.7 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
51.7Ohm
Datasheets
RN731JTTD51R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD51R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C