RN731JTTD51R7F25
Mfr.Part #
RN731JTTD51R7F25
Description
RES 51.7 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Resistance :
51.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD51R7F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD51R7F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C