RN731JTTD51R7F100
Mfr.Part #
RN731JTTD51R7F100
Description
RES 51.7 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
51.7Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
2
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD51R7F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD51R7F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C