RN731JTTD51R7D100
Mfr.Part #
RN731JTTD51R7D100
Description
RES 51.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Height :
450μm
Resistance :
51.7Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW