RN731JTTD51R1F25
Mfr.Part #
RN731JTTD51R1F25
Description
RES 51.1 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
51.1Ohm
Datasheets
RN731JTTD51R1F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD51R1F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C