RN731JTTD51R1F100
Mfr.Part #
RN731JTTD51R1F100
Description
RES 51.1 OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
51.1Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD51R1F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD51R1F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C