RN731JTTD51R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD51R0F25
Description
RES 51 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
51Ohm
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD51R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD51R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C