RN731JTTD51R0D50
Mfr.Part #
RN731JTTD51R0D50
Description
RES 51 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
51Ohm
Tolerance :
±0.5%
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD51R0D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD51R0D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C