RN731JTTD51R0D25
Mfr.Part #
RN731JTTD51R0D25
Description
RES 51 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
51Ohm
yes
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm