RN731JTTD51R0D100
Mfr.Part #
RN731JTTD51R0D100
Description
RES 51 OHM 0.5% 1/16W 0603
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
51Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
SMD/SMT
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C