RN731JTTD51R0C25
Mfr.Part #
RN731JTTD51R0C25
Description
RES 51 OHM 0.25% 1/16W 0603
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
51Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W