RN731JTTD5172D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5172D25
Description
RES 51.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
51.7kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD5172D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5172D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C