RN731JTTD5172D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5172D100
Description
RES 51.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
e3
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
51.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD5172D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5172D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C