RN731JTTD5172B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5172B25
Description
RES 51.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Resistance :
51.7kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD5172B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5172B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C