RN731JTTD5171D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5171D25
Description
RES 5.17K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Height :
450μm
Resistance :
5.17kOhm
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD5171D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5171D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.17kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C