RN731JTTD5171B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5171B50
Description
RES 5.17K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
5.17kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RN73
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
EAR99
Termination :
SMD/SMT
2
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD5171B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5171B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.17kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C