RN731JTTD5170F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5170F50
Description
RES 517 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
517Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD5170F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5170F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 517Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C