RN731JTTD5170D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5170D25
Description
RES 517 OHM 0.5% 1/16W 0603
e3
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
517Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD5170D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5170D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 517Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C