RN731JTTD5170C10
Mfr.Part #
RN731JTTD5170C10
Description
RES 517 OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%