RN731JTTD5170B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5170B25
Description
RES 517 OHM 0.1% 1/16W 0603
Thin Film
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Resistance :
517Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD5170B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5170B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 517Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C