RN731JTTD5170B10
Mfr.Part #
RN731JTTD5170B10
Description
RES 517 OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
517Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD5170B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5170B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 517Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C