RN731JTTD5170B05
Mfr.Part #
RN731JTTD5170B05
Description
RES 517 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Resistance :
517Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD5170B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5170B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 517Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C