RN731JTTD5112D50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD5112D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 51.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
51.1kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C