RN731JTTD5112D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5112D25
Description
RES 51.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W