RN731JTTD5112D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5112D100
Description
RES 51.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
51.1kOhm
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW