RN731JTTD5112C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5112C50
Description
RES 51.1K OHM 0.25% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
51.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD5112C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5112C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C