RN731JTTD5112B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5112B50
Description
RES 51.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
51.1kOhm
Case Code (Imperial) :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW