RN731JTTD5111C25
Mfr.Part #
RN731JTTD5111C25
Description
RES 5.11K OHM 0.25% 1/16W 0603
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
5.11kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W