RN731JTTD5111B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5111B25
Description
RES 5.11K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
231
In Stock :
231
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
1608
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
5.11kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD5111B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5111B25
RN73 Series, Thin Film, 5.11kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C