RN731JTTD5111B05
Mfr.Part #
RN731JTTD5111B05
Description
RES 5.11K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
5.11kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD5111B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5111B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.11kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C