RN731JTTD5111A25
Mfr.Part #
RN731JTTD5111A25
Description
RES 5.11K OHM 0.05% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RN73
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
5.11kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD5111A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5111A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.11kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C