RN731JTTD5110F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5110F50
Description
RES 511 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
2
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Resistance :
511Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD5110F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5110F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 511Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C