RN731JTTD5110F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5110F25
Description
RES 511 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
511Ohm
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W