RN731JTTD5110C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5110C50
Description
RES 511 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
511Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W