RN731JTTD5110B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5110B50
Description
RES 511 OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
511Ohm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm