RN731JTTD5110B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5110B25
Description
RES 511 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
511Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD5110B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5110B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 511Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C