RN731JTTD5102C25
Mfr.Part #
RN731JTTD5102C25
Description
RES 51K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
51kOhm
Tolerance :
±0.25%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5102C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5102C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 51kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C